Case studies /

Akademia Pranków Chestera

Legendarny brand hero Chester uczy najmłodszych widzów YouTube, jak należy prankować.

Chestera – bohatera marki Cheetos – i jego charakterystyczny śmiech znają wszyscy, którzy w oczekiwaniu na wieczorynkę oglądali kiedyś telewizyjne reklamy. Niestety (dla Chestera) młoda grupa docelowa (7-13 lat) Chestera nie zna zupełnie 🙁 Wieczorynki już nie ma, reklamy są przewijane, a młodzi widzowie od telewizji zdecydowanie wolą YouTuba. Jak więc uratować Chestera przed zapomnieniem? Przedstawić go młodej grupie docelowej przy współpracy z ich obecnymi idolami – popularnymi youtuberami rozrywkowymi!

CEL
Ożywić Chestera – brand hero marki „Cheetos” – w świadomości grupy docelowej 7-13. Zaangażować najmłodszych w pozytywną komunikację.

REALIZACJA
Na potrzeby kampanii powstała „Akademia Pranków Chestera„! Format, w którym brand hero marki – razem z ambasadorami akcji i ekspertami w temacie Jelenimi Jajami – uczy jak przeprowadzać najlepsze „pranki” i „wrkęty”. Pilotażowy odcinek został opublikowany na kanale marki CheetosPL. Następnie Chester, wraz z Jelenimi Jajami, „podróżował” po innych (specjalnie dobranych do grupy docelowej) kanałach na YouTube – gdzie wkręcał ich twórców lub wspólnie z nimi przeprowadzał pozytywne pranki.

 

WYNIKI
Dzięki pozytywnej akcji i zaangażowaniu idoli grupy docelowej, nie tylko zbudowano szeroki zasięg, zaangażowano grupę docelową (komentarze „Chester, jak dołączyć od Akademii?” – nie były rzadkością), ale przede wszystkim „ożywiono” Chestera – brand hero marki – w świadomości najmłodszych konsumentów!

Liczba youtuberów
1
Liczba postów/świadczeń
20
Łącznie wyświetleń
2 500 000
 
Klient
Współpraca

VML

Współpraca
Skontaktuj się z nami
[email protected]

RAPORT

„6 kategorii 11 000 różnic”

NAJWIĘKSZA ANALIZA polskiego youtube’a

11 511
przeanalizowanych wideo

6 kategorii youtuberów
21 eksperckich komentarzy
17 case studies
104 strony

Pobierz
Pobierz raport
Raport

Influencer marketing na YouTube

Największa analiza wideo polskich twórców

11 151 przeanalizowanych wideo
6 kategorii YouTube
21 eksperckich komentarzy
17 case studies
106 stron

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, które służą do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu. Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć. Można to zrobić poprzez zmianę ustawień przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

OK