Case studies /

Zagrajmy inaczej! E.Wedel i LifeTube

 

Rynek gier wideo to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi segmentu rozrywkowego – jego globalna wartość wynosi obecnie 109 mld dolarów, a dynamiczny rozwój przyniósł obroty finansowe, dzięki którym branża wyprzedziła Hollywood. Przygotowany przez PayPal i SuperData raport dot. rynku e-sportowego w Polsce wskazuje, że w 2018 liczba unikalnych widzów przekroczy 850 tysięcy i tym samym wzrośnie o 29 proc. rok do roku. Nic więc dziwnego, że kolejna marka zdecydowała się wkroczyć do świata e-sportu. E.Wedel zadebiutował na największej imprezie e-sportowej w Polsce: Intel Extreme Masters. Twarzami kampanii „WedelUP!” zostali zrzeszeni w LifeTube influencerzy – RoxMb, PLKD, Dealereq oraz Kaluch.

CEL
Zaznaczyć swoją pozycję wśród marek, które są otwarte na współpracę ze sceną gamingową. Dotarzeć do nowej grupy odbiorców i wypromować strefę marki Wedel Up poprzez zaangażowanie do kampanii popularnych youtuberów. Przyciągnięcie uczestników IEM do niestandardowych atrakcji organizowanych przez markę Wedel w czasie wydarzenia.

REALIZACJA
Kilka tygodni przed rozpoczęciem Intel Extreme Masters współpracujący z marką twórcy – RoxMb, PLKD, Dealereq oraz Kaluch – otrzymali zadanie związane z przygotowaniem konkursu. Twórcy rzucili widzom wyzwanie polegające na przygotowaniu planszy w świecie gier, w których się specjalizują. Oprócz czynnego udziału w części konkursowej, regularnie publikowali informacje dotyczące wydarzenia (łącznie 34 publikacje) oraz atrakcji przygotowanych przez Wedel. Podczas imprezy twórcy brali udział w sesjach Q&A i aktywizowali fanów (również tych, którzy śledzili wydarzenie przed ekranami) poprzez włączanie ich do rozgrywek m.in. za pośrednictwem Instagrama.

WYNIKI
Kampania „WedelUP!” to doskonały przykład tego, jak przy współpracy z czołowymi youtuberami, skutecznie dotrzeć do potencjalnych odbiorców. Wyświetlenia opublikowanych świadczeń przekroczyły 1,7 miliona, a widzowie zostawili 175 tys. pozytywnych reakcji (97% wszystkich ocen). Ogromnym sukcesem okazało się również samo stoisko, do którego w ciągu weekendu youtuberzy przyciągnęli kilka tysięcy osób. Dzięki interaktywnej formie rozgrywek, drugie tyle miało szansę uczestniczyć w zabawie przez transmisje na Instagramach influencerów (300K + wyświetleń)

 

Liczba youtuberów
4
Liczba postów/świadczeń
33
Łącznie wyświetleń
1 731 414
 
Klient
Współpraca
Skontaktuj się z nami
[email protected]

RAPORT

„6 kategorii 11 000 różnic”

NAJWIĘKSZA ANALIZA polskiego youtube’a

11 511
przeanalizowanych wideo

6 kategorii youtuberów
21 eksperckich komentarzy
17 case studies
104 strony

Pobierz
Pobierz raport
Raport

Influencer marketing na YouTube

Największa analiza wideo polskich twórców

11 151 przeanalizowanych wideo
6 kategorii YouTube
21 eksperckich komentarzy
17 case studies
106 stron

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, które służą do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu. Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć. Można to zrobić poprzez zmianę ustawień przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

OK