Case studies /

Samsung Smart TV „Studio Konesera”

Kampania nagrodzona ZŁOTEM na IAB Mixx Awards 2017
w kat. „Online marketing with influencer”

Kampania – nagrodzona ZŁOTĄ STATUETKĄ w kat. Online marketing with influencer podaczas IAB Mixx Awards 2017 – w całości przeprowadzona na kanałach własnych marki SAMSUNG idealnie połączyła dwa światy: YouTube i tradycyjnych celebrytów.

CEL
Zgromadzić własną widownię na kanałach marki; stworzyć format atrakcyjny dla różnych grup docelowych; połączyć świat YouTube ze światem tradycyjnych celebrytów; podkreślić cechy produktowe nowych telewizorów marki SAMSUNG.

REALIZACJA
Studio Konesera” to format youtubowego talk-show, którego odcinki publikowane są na oficjalnym kanale YouTube „Samsung Polska”. Format i scenariusze stworzono z myślą o telewizorach Samsung. W każdym odcinku specjalnie dobrany gospodarz programu Jakub Dębski – znany widzom YouTuba jako Dem3000 – w rozmowie z zaproszonym celebrytą w przezabawnej, charakterystycznej dla siebie formie „przemyca” najważniejsze zalety SamsungTV. Wszystkie odcinki publikowane są na kanale YouTube marki oraz na fan page’u na Facebooku. Do dystrybucji treści wykorzystywana jest cross-promocja z youtuberem (Dem3000 zaprasza swoich widzów na kanał marki), kampania pre-roll na YouTube oraz kampania na Facebooku. Największą część wyświetleń stanowi jednak zasięg organiczny.

WYNIKI
Kampania nagrodzona została złotem na IAB Mixx Awards za modelowy przykład dobrze zrealizowanego branded content z udziałem influencera – treści, które choć bezpośrednio dotyczą marki i cech produktów – przez widzów oglądane są chętnie, z wyboru, z długim utrzymaniem uwagi i wieloma udostępnieniami. Samsung nie tylko stworzył dla siebie format, który z powodzeniem może dalej rozwijać, przyciągnął do niego stałych widzów, ale i wykreował nowego ambasadora marki – Dem3000 – trwale związanego z marką. 5 pierwszych odcinków na YouTubie i Facebooku osiągnęło łącznie prawie 9 mln wyświetleń, ponad 61% średniego czasu utrzymania uwagi i 83% łapek w górę od widzów.

Liczba youtuberów
1
Liczba postów/świadczeń
10
Łącznie wyświetleń
8 704 000
 
Klient
Współpraca

VML

Współpraca
Skontaktuj się z nami
[email protected]

RAPORT

„6 kategorii 11 000 różnic”

NAJWIĘKSZA ANALIZA polskiego youtube’a

11 511
przeanalizowanych wideo

6 kategorii youtuberów
21 eksperckich komentarzy
17 case studies
104 strony

Pobierz
Pobierz raport
Raport

Influencer marketing na YouTube

Największa analiza wideo polskich twórców

11 151 przeanalizowanych wideo
6 kategorii YouTube
21 eksperckich komentarzy
17 case studies
106 stron

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, które służą do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu. Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć. Można to zrobić poprzez zmianę ustawień przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

OK