Case studies /

Muzyczna kampania marki Doritos i Żabsona

Na polski rynek wkroczyła kultowa marka Doritos! I zrobiła to w widowiskowym stylu – kampanią muzyczną, do której zaprosiła popularnego artystę Żabsona.

Kultowa marka Doritos w końcu miała premierę na polskim rynku i postanowiła w wyjątkowy sposób przywitać wszystkich fanów. Nawiązała współpracę z Żabsonem, którego działalność artystyczna idealnie odzwierciedla hasło marki “For the bold”. Akcja składała się z dwóch części: lokowania produktu w teledysku do piosenki „Trapollo” oraz koncertu-niespodzianki, który odbył się podczas eventu „Doritos Challenge Warsaw #forthebold” nad Wisłą.

CEL
Nie ma wątpliwości, że na pojawienie się na polskim rynku marki Doritos, czekało tysiące fanów. Jednak jak wprowadzić nowy produkt, aby media i konsumenci mówili o nim tygodniami? Najlepiej we współpracy z najpopularniejszymi muzykami, którzy są gwarancją dotarcia do ogromnej liczby odbiorców.

REALIZACJA
Marka zdecydowała się na niestandardową kampanię promocyjną. W pierwszej odsłonie współpracy nachosy Doritos „wystąpiły” w najnowszym hitowym teledysku artysty pt. “Trapollo” – ramach lokowania paczka dwukrotnie pojawiła się na pierwszym planie. Następnie Żabson wystąpił z niespodziewanym koncertem podczas powitalnej imprezy Doritos.

WYNIKI
Film, który nie był wspierany reklamowo, w krótkim czasie wygenerował prawie 9 milionów organicznych wyświetleń! Fani zostawili 87% pozytywnych komentarzy, a engagement rate wyniósł 2,4%.

 

Liczba youtuberów
1
Liczba postów/świadczeń
1
Łącznie wyświetleń
8 800 000
 
Klient
Współpraca

Revolume, VML

Współpraca
Skontaktuj się z nami
[email protected]

RAPORT

„6 kategorii 11 000 różnic”

NAJWIĘKSZA ANALIZA polskiego youtube’a

11 511
przeanalizowanych wideo

6 kategorii youtuberów
21 eksperckich komentarzy
17 case studies
104 strony

Pobierz
Pobierz raport
Raport

Influencer marketing na YouTube

Największa analiza wideo polskich twórców

11 151 przeanalizowanych wideo
6 kategorii YouTube
21 eksperckich komentarzy
17 case studies
106 stron

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, które służą do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu. Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć. Można to zrobić poprzez zmianę ustawień przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

OK